Jesteś tutaj:

29.01.2010

2125
Pierwsze w Nowym Roku spotkanie kluby fantasy zaowocowało dużą frekwencją. Pojawiła się również nowa osoba, która zapewniła nas, że nie opuści kolejnych spotkań Bractwa. Klubowicze wymieniali swoje spostrzeżenia na temat twórczości Ewy Białołęckiej. Wśród książek, które przeczytali, zostały wymienione przede wszystkim: "Tkacz iluzji" i "Wiedźma.com.pl".
Pierwsza z pozycji to opowieść o głuchoniemym chłopcu o imieniu Kamyk. Posiadał on niesamowity dar tworzenia iluzji tak rzeczywistych, że nikt nie potrafił ich odróżnić od realnych zjawisk. Iluzje te miały jednak jedną wadę - brakowało w nich dźwięków. Kamyk wyrusza więc w podróż, by odnaleźć Stworzyciela, który przywróciłby mu słuch. W tej przygodzie towarzyszy chłopcu napotkany smok. Reszty musicie dowiedzieć się sami..
Zaś powieść "Wiedźma.com.pl" to książka z gatunku urban fantasy. Akcja dzieje się współcześnie. Główna bohaterka otrzymuje w spadku dom, który znajduje się gdzieś daleko, na wsi Czcinka. I tak zaczyna się jej mocno zakręcona przygoda z magią, duchami i tubylcami. Do serca bohaterki - Reszki - wkradnie się też miłość. Ta książka została napisana z ogromnym humorem, a akcja przyspiesza z minuty na minutę...
Oczywiście jak na każdym z naszych spotkań rozmowy dotyczyły także innych książek fantasy, które ostatnio przeczytaliśmy, a które wywarły na nas wrażenie. Jeden z kolegów przedstawił nam bardzo sugestywnie i z dużą dozą humoru treść książki "Moja żona wiedźma" Rosjanina Andrieja Bielanina, który jest nie tylko pisarzem, ale także poetą i malarzem. Autor prawie trzydziestu powieści fantasy debiutował zbiorem bajek pt. "Rudy i pręgowany". W swoim rodzimym kraju uznawany jest za jednego z ciekawszych pisarzy parających się fantastyką humorystyczną. Największą sławę przyniosły mu cykle powieściowe: "Miecz bez imienia", "Tajny Wywiad cara Grocha" oraz "Profesjonalny Zwierzołak" napisany we współpracy z Galiną Czernają.
E.Ł.


fot. E. Przygoda


fot. E. Przygoda


fot. E. Przygoda